info

Dieta baletnicy

balet

Baletnica kojarzy nam się z osobą szczupłą, lekką, a przede wszystkim niezwykle zwinną. Nie dziwi zatem fakt, że odkąd pojawiła się tak zwana dieta baletnicy, od razu spotkała się z dużym zainteresowaniem ze strony osób interesujących się szybkim i skutecznym zrzuceniem zbędnych kilogramów. Sama nazwa diety obiecuje bowiem satysfakcjonujące rezultaty. Jak jest w rzeczywistości? Owszem, przestrzeganie wszystkich zasad diety baletnicy zapewnia szybkie zrzucenie kilku kilogramów w błyskawicznym tempie. Na szczególną uwagę zasługuje jednak fakt, iż jest to dieta bardzo restrykcyjna, nie do końca dobra dla zdrowia i prawidłowego funkcjonowania naszego organizmu. Dlatego też nie powinno się diety tej stosować często.

Dieta baletnicy jest kuracją odchudzającą przeznaczoną przede wszystkim dla osób zdeterminowanych, mających dużą motywację i wolę walki. Dieta ta ogranicza się do spożywania niewielkiej ilości składników w ogóle, przy czym przez 1-2 dni spożywa się jedynie jeden rodzaj pokarmu. Dieta baletnicy trwa dziesięć dni i przynosi zaskakujące efekty. Autorzy tej diety zakładają, że na diecie tej można schudnąć nawet 10-12 kilogramów. Dietetycy jednak podchodzą do tego rodzaju kuracji odchudzającej z ogromnym dystansem. Uważają bowiem, iż doprowadza ona do zachwiania równowagi w organizmie i prowadzi do jego wycieńczenia. Tak negatywna opinia dietytyków nie zraża jednak osób, marzących o idealnej sylwetce.

Jak wygląda jadłospis diety baletnicy?

Poznanie jadłospisu tej diety może wiązać się z pewnym strachem i obawą o to, czy wytrwa się do końca. Z uwagi na tak niewielką ilość przyjmowanych pokarmów, kuracja ta porównywana jest nawet do głodówki. Podczas pierwszych dwóch dni nie spożywa się żadnych posiłków. Można jedynie pić wodę – w ilości jednego litra dziennie, a także kawę bez cukru, ewentualnie z dodatkiem beztłuszczowego mleka. Maksymalna dawka kawy w ciągu dnia to cztery filiżanki o pojemności 250 mililitrów. W trzecim i czwartym dniu diety można już zjeść dwa, beztłuszczowe serki wiejskie oraz jeden jogurt naturalny. Ponadto, można pić wodę oraz kawę, które nie powinny przekraczać 2,5 litra dziennie. W tym dniach zaleca się także jednogodzinne ćwiczenia na rowerku stacjonarnym. W piątym i szóstym dniu można zjeść ziemniaki gotowane w mundurkach, maksymalnie 11 sztuk średniej wielkości na cały dzień. Kawa, herbata oraz woda nie powinny przekraczać 3 litrów w ciągu dnia. W siódmym i ósmym dniu diety można zjeść pół kilograma gotowanego mięsa drobiowego. Kawa, woda i herbata nie powinny przekraczać na tym etapie 2,5 litra dziennie. W dziewiątym i dziesiątym dniu w jadłospisie znajdują się jedynie pomidory oraz ogórki, które można jeść bez ograniczenia.

Jakie mogą być efekty uboczne diety?

Ze względu na to, iż dieta ta jest bardzo restrykcyjna, prowadzi do znacznego obciążenia organizmu. Poważnym skutkiem ubocznym tej diety może być duży niedobór żywieniowy, a nawet odwodnienie organizmu, szczególnie w pierwszych dwóch dniach jej trwania. Inne skutki uboczne to zawroty głowy, przemęczenie, ogólne osłabienie organizmu oraz problemy z wypróżnianiem. Po zakończeniu diety, istnieje duże prawdopodobieństwo wystąpienia efektu jo-jo. Należy zatem uważać na stopniowy powrót do prawidłowego żywienia.

Pages: 1 All
Mateusz
Nie wiem czy mężczyźni też to mogą stosować ale zaryzykuję. W dwóch ostatnich dniach tylko ogórki i pomidory? Bez wody lub herbaty?
23 godziny temu
Odpowiedz
Musisz mieć włączone javascript, aby wyświetlać komentarze.
Klaudyna
Witam. Dieta baletnicy jest naprawdę świetną dietą I z zadowoleniem moge powiedzieć wam moje Drogie, że schudłam 13 kg Jestem usatysfakcjonowana z tego powodu, ale co do komentarzy osób które pytały się co jeść aby uniknąć efektu jo-jo, w moim przypadku "baletnice" skończyłam 2 miesiące temu i z uśmiechem moge powiedzieć że efektów jo - jo nie doznałam, ponieważ staram się jeść 5 posiłków dziennoie w miare lekkich oczywiście 0 słodyczy i napojów gazowanych, oraz powiki co 3h i naturalnie po 17 również już nie jadam
2 tygodni temu
Odpowiedz
Musisz mieć włączone javascript, aby wyświetlać komentarze.
Majka
Chce zacząć ta dietę od jutra, na prawdę warto? Mówisz ze schudłas 13kg, widać duże efekty????
1 tydzień temu
Daaaaaria
Noo dietaaa powiem bardzo ciężka ale spróbuje. Od jutra
1 miesiąc temu
Odpowiedz
Musisz mieć włączone javascript, aby wyświetlać komentarze.
Maria
Co jesc aby uniknac Efektu jojo odpowiedz brzmi NIC
2 miesięcy temu
Odpowiedz
Musisz mieć włączone javascript, aby wyświetlać komentarze.
Maria
Nie uwazam tej diety za dobra. trudnoy uniknac efektu jo-jo ale uwwazam ze człowiek nie uwierzy dopółki nie przekona sie na swojej skórze. Ale dziewczyny pomyslcię dlaczego macie troche za dużo kg. odpowiedz bo brak wam silnej woli { stwiedzam to na podstawie samej siebie } dlatego bardzo trudno po niej bd uniknać efektu jo-jo pozdrawiam i wytrwałości życze
2 miesięcy temu
Odpowiedz
Musisz mieć włączone javascript, aby wyświetlać komentarze.
weronika
Co jeść po diecie baletnicy, żeby nie uzyskać efektu jo-jo ?
3 miesięcy temu
Odpowiedz
Musisz mieć włączone javascript, aby wyświetlać komentarze.
Julia
Efektu jo-jo możemy uniknąć, kiedy po skończonej diecie „nie rzucimy się” nagle na jedzenie pochłaniając jego ogromne ilości. Wystarczy, że będziemy jeść często ale w malutkich porcjach. I rzecz najważniejsza: ruch fizyczny. Jest on wskazany zarówno w trakcie trwania diety, jak i po jej zakończeniu.
3 miesięcy temu
Pages: 1 All
Musisz mieć włączone javascript, aby wyświetlać komentarze.