info

Dieta kopenhaska - Forum dyskusyjne

Zapraszamy do dyskusji na forum. Nie musisz się rejestrować, podawać żadnych danych itp. Po prostu klikasz i piszesz - szybko i wygodnie :)

Strona główna
guma do żucia ???
Monia: guma do żucia ???
16.03.2012 21:43
Co sądzicie o używaniu w tej diecie gumy do żucia?? czy myslicie , ze rzeczywiscie jest kategorycznie zabroniona? Ja jestem od niej uzalezniona i brakuje mi jej bardziej niz ciasteczek, jogurcików czy innego jedzenia. Niesmak w ustach jest tez nie zafajny po kilku dniach na diecie, non stop latam myc zeby! Co myslicie można pozuć tą gumę od czasu do czasu?

odpowiedź: guma do żucia ??? autor: megan
16.03.2012 22:41
#1
ja tam zuje na diecie i uwazam ze nie ma to zadnego powiazania, niech mi to ktos wytlumaczy
odpowiedź: guma do żucia ??? autor: lusesitka
17.03.2012 9:02
#2
Żucie gumy przyspiesza proces trawienia. Poprostu żują gumę szybciej bedziecie głodne!
odpowiedź: guma do żucia ??? autor: Monia
19.03.2012 16:44
#3
A to wolę byc głodna niż miec ten posmak niezafajny w ustach ;-))) dzieki
odpowiedź: guma do żucia ??? autor: Candeo
22.05.2012 12:52
#4
Dzięki żuciu gumy bezcukrowej nawet kilkukrotnie zwiększamy wydzielanie śliny, która wypłukuje resztki jedzenia spomiędzy zębów, a także przywraca właściwe pH w ustach. To sprawia, że jesteśmy mniej narażeni na próchnicę. Warto jednak pamiętać, by stosowanie gumy do żucia traktować jak sytuację wyjątkową i sięgać po nią, gdy nie mamy możliwości wyszczotkowania zębów. Pamiętamy, że gumę możemy żuć maksymalnie dwa razy dziennie przez 10-20 minut. Ten czas wystarczy, by przywrócić właściwe pH w jamie ustnej. Jeśli będziemy robić to częściej, możemy nadmiernie obciążyć stawy skroniowo-żuchwowe, czego efektem mogą być bóle głowy, a także przerost mięśni żwaczy, ścieranie zębów, a także utrata wypełnień oraz uszkodzenie uzupełnień protetycznych.

Centrum Stomatologii Candeo
Dodaj odpowiedź
Imię *
Email *
Treść
*
Wpisz kod
*
* - pola wymagane