info

Zasady diety kopenhaskiej

kawa Wiele kobiet marzy o pięknej, smukłej sylwetce. Nie od dziś wiadomo, że oprócz mocnego postanowienia, na drodze do wymarzonej figury stoi wiele przeszkód i mnóstwo wyrzeczeń. Prowadzenie skutecznej kuracji odchudzającej, przynoszącej oczekiwane efekty, nie należy niestety do rzeczy łatwych, o czym mogła się z pewnością przekonać zdecydowana większość z nas. W dobrej motywacji tkwi jednak siła, dlatego warto choćby spróbować i sprawdzić jakie będą tego rezultaty. Jedną z najbardziej popularnych - szczególnie w ostatnim czasie - kuracji odchudzających, okazuje się dieta kopenhaska, której niebywałe efekty widoczne są już po upływie 13 dni od jej rozpoczęcia. Nie da się zatem ukryć, że tak krótki czas w zestawieniu z dużymi efektami, stanowi ogromną motywację. Jak wygląda szczegółowy jadłospis i jakie są zasady diety kopenhaskiej?

Zasady diety kopenhaskiej

Jedną z najważniejszych zasad diety kopenhaskiej jest przede wszystkim restrykcyjność. W ciągu 13 dni należy zatem spożywać ściśle określone produkty żywieniowe, bez jakiegokolwiek odstępstwa od diety. Twórcy tej kuracji odchudzającej wychodzą bowiem z założenia, że nawet jedno odstępstwo od szczegółowo określonych zaleceń, powoduje przerwanie diety. Do głównych produktów diety kopenhaskiej zalicza się przede wszystkim kawę, którą należy pić na śniadanie, nie słodzoną, tylko z ekspresu, bądź rozpuszczalną, następnie chude ryby, jajka gotowane na twardo, chude mięso (na przykład befsztyk wołowy), niskokaloryczny nabiał, zwłaszcza jogurt naturalny lub serek wiejski, mało słodkie, soczyste owoce oraz warzywa, głównie, marchew, brokuły, pomidora oraz sałatę. Niezwykle ważnym elementem diety kopenhaskiej jest także odpowiednie nawadnianie organizmu. W tym celu należy spożywać około 2 litrów wody dziennie. Nie jest to oczywiście dieta właściwie zbilansowana. Należy jednak podkreślić, iż w razie stosowania kuracji zgodnie z zaleceniami, nie powinno dochodzić do niedoborów pokarmowych. Niestety bardzo wiele osób nieumiejętnie posługuje się jadłospisem, czego efektem może być złe funkcjonowanie organizmu zarówno podczas diety, jak i po jej zakończeniu.

Korzystne porady podczas stosowania diety kopenhaskiej

Dieta kopenhaska powinna być stosowana przez osoby, które nie mają żadnych problemów ze zdrowiem. Należy szczególnie podkreślić, że jest to kuracja dosyć wyczerpująca dla organizmu. Między innymi z tego powodu dieta ta trwa tylko 13 dni i nie może być stosowana częściej niż raz na dwa lata. W trakcie stosowania diety kopenhaskiej warto uzupełnić jadłospis o specjalne preparaty witaminowe, które dostarczą organizmowi niezbędnych substancji, obecnych w pożywieniu. Należy również pamiętać o tym, aby przed przejściem na dietę, powiadomić o tym najbliższych, którzy powinni służyć pomocą w trakcie nadchodzących 13 dni. Jako że dieta ta jest wyczerpująca, możemy czuć znaczne osłabienie, a niekiedy mogą się zdarzyć nawet omdlenia.

Zobacz również artykuł: Charakterystyka diety kopenhaskiej.

Pages: 1 All
Paula
Kawa musi być słodzona !!!
2 lata temu
Odpowiedz
Musisz mieć włączone javascript, aby wyświetlać komentarze.
Sylwia
No właśnie w jadłospisie jest kawa z cukrem!!!
1 rok temu
Marta
Dlaczego??
1 rok temu
Pages: 1 All
Musisz mieć włączone javascript, aby wyświetlać komentarze.