info

Charakterystyka diety kopenhaskiej

Osoby, które zdecydują się na wprowadzenie w życie założeń diety kopenhaskiej muszą uświadomić sobie, że mówimy w jej kontekście o kuracji, która wyniszcza organizm i jest dość niebezpieczna. Jeżeli zatem, mimo ostrzeżeń dietetyków i lekarzy, chcemy mieć z nią do czynienia, róbmy wszystko, aby przebiegała ona bez zarzutu, a tym samym gwarantowała nam maksymalnie korzystne skutki.

ZASADY DIETY KOPENHASKIEJ W SKRÓCIE

 • Czas trwania: 13 dni - ani dnia dłużej, ani dnia krócej.
 • Częstotliwość stosowania: maksimum raz na 2 lata.
 • Jemy tylko i wyłącznie to, co w jadłospisie - żadnych odstępstw.
 • Pijemy: minimum 2 litry wody dziennie.
 • Guma do żucia - zabroniona.
 • Podczas diety kopenhaskiej możemy przyjmować preparaty witaminowe.
 • Można zmieniać kolejność obiadu i kolacji w ramach tego samego dnia.
 • Nie można zmieniać kolejności dni! Nie można zamieniać np. dnia 5 diety z dniem 2 itd.
 • Kawa czarna - rozpuszczalna lub z ekspresu
 • Chuda ryba - dorsz lub pstrąg
 • Po zakończeniu diety stopniowo zwiększamy ilość kalorii. Jeśli zaczniemy od razu się objadać efekt jojo gwarantowany!

Tym, co musimy uświadomić sobie w pierwszej kolejności jest z całą pewnością restrykcyjność wspomnianej diety. Owszem, każdy system odżywiania opiera się na zasadach, których dla własnego dobra lepiej nie lekceważyć, nie raz możemy jednak usłyszeć, że czym innym są założenia teoretyczne, a czym innym praktyka. Wiele diet przynosi zadawalające rezultaty nawet wówczas, gdy pozwalamy sobie na drobne modyfikowanie ich założeń, z czasem nabieramy więc przeświadczenia o tym, że nie ma takiej, do której nie odnosiłaby się wspomniana zasada. Niestety, podobne przekonanie nie znajduje praktycznego zastosowania wówczas, gdy w grę wchodzi dieta kopenhaska, jeżeli zatem chcemy realizować jej założenia, musimy uświadomić to sobie z całą stanowczością. Tu nie ma mowy nie tylko o podjadaniu pomiędzy posiłkami, ale również o jakiejkolwiek zmianie dziennego programu żywienia, jeżeli zatem naprawdę chcemy schudnąć, powinna charakteryzować nas konsekwencja. Nawet najwięksi zwolennicy diety kopenhaskiej apelują, aby przerwać ją w tej samej chwili, w której uświadomiliśmy sobie, że nie udało się nam wytrwać w realizowaniu restrykcyjnych założeń, na jakich dieta ta się opiera. Odchudzanie nie przyniesie spodziewanego rezultatu wówczas, gdy dopuścimy się drobnego choćby wykluczenia, a jedyną pozostałością diety będzie wyjątkowo zły wpływ, jaki wywrze ona na nasz organizm.

W czasie trwania diety wolno nam spożywać trzy posiłki, musimy przy tym pamiętać, że duże znaczenie ma nie tylko ich skład, ale również pora, w której zasiadamy do stołu. Poranne śniadanie uzupełniane jest spożywanym do godzinnym czternastej obiadem (zwanym też w publikacjach powstających na zachodzie kontynentu lunchem), dzienny cykl żywieniowy kończy zaś kolacja, którą musimy zjeść do godziny osiemnastej. Pomiędzy posiłkami nie wolno jest nam podjadać, każde wykroczenie tego typu przyczynia się bowiem do tego, że skuteczność diety spada.

Podstawą diety jest chude mięso, w posiłkach pojawiają się jednak również warzywa, śladowe ilości owoców oraz napoje. Dziennie należy przyjąć ich co najmniej dwa litry (najbardziej wskazana jest niegazowana woda mineralna, twórcy i zwolennicy diety dopuszczają jednak również spożywanie zielonej herbaty przyspieszającej przemianę materii), ważne jest jednak to, aby nie tylko nie podjadać, ale nawet nie popijać niczego poza przyjętym wcześniej harmonogramem diety.

Warto pamiętać również o tym, że w czasie trwania diety obowiązuje nas absolutny zakaz stosowania soli oraz innych przypraw, które z reguły używane są po to, aby wzmocnić smak przyjmowanych potraw i złagodzić uczucie głodu.

Lekarze, którzy obserwują pacjentów realizujących założenia diety kopenhaskiej zezwalają na korzystanie z rozwiązań wzmacniających jej efekty. Dieta może być powtarzana najwcześniej dwa lata po zakończeniu ostatniego cyklu, warto zatem dołożyć stara, aby w czasie jej trwania schudnąć jak najbardziej. Pomóc może w tym spalacz tłuszczu, który można zakupić w aptece oraz preparat witaminowy, dzięki któremu dostarczymy organizmowi minimum składników niezbędnych do tego, abyśmy w czasie trwania diety całkowicie nie opadli z sił.

Pages: 1 All
Mef
Robie te diete juz jedenasie lat raz w roku.
Ogolnie glodowka jest zdrowa.
Polecam i powodzenia.
1 rok temu
Odpowiedz
Musisz mieć włączone javascript, aby wyświetlać komentarze.
Magda
Dlaczego nie można żuć gumy ??
2 lata temu
Odpowiedz
Musisz mieć włączone javascript, aby wyświetlać komentarze.
Oll
Hej.
Możecie mi powiedzieć czy to 5 liści sałaty to ma być normalna sałata (maślana) czy może być lodowa? Dla mnie jest to ogromna różnica...
A i czy to 2 litry wody dziennie może być to woda z cytryną bądź octem jabłkowym?
A i zapomniałam czy godziny posiłków WSZYSTKICH mogą przesunąć się o 1 godzinę?
3 lata temu
Odpowiedz
Musisz mieć włączone javascript, aby wyświetlać komentarze.
Olive
Nie ma żadnej różnicy jaki rodzaj sałaty bo generalnie w 100 g tego warzywa tylko 10 kkl - nie warto liczyć liści po prostu tyle ile się zje z mięsem
2 lata temu
ela
Jestem na diecie drugi raz po 20 latach ,to mój 7 dzień .Poprzednim razem schudłam 7,5 kg ale dla mnie największym wyzwaniem jest wypić 2-3 litrów płynów ,czasami nie daję rady .myślę że właśnie to jest przyczyna że mniej kilo ubywa .Po diecie ponad 10 lat nie jadłam ziemniaków ,uważałam na to co jem .Polecam tę dietę wszystkim ,którzy mają silną wolę.Pozdrawiam
3 lata temu
Odpowiedz
Musisz mieć włączone javascript, aby wyświetlać komentarze.
patrycja
cesc zaczelam dzisiaj coprawda karmiac corcie zjadlam w sumie lyzeczke kaszki mimo chodem ale trzymam sie to moj drugi raz 1 razem schudlam 11 mam duza nadwage i musze od czegos zaczac wiec to dobry plan po zakonczeniu diety bede kontynuowac diete salatkami owocami
4 lata temu
Odpowiedz
Musisz mieć włączone javascript, aby wyświetlać komentarze.
gosia
Można ćwiczyć w trakcie diety?
4 lata temu
Odpowiedz
Musisz mieć włączone javascript, aby wyświetlać komentarze.
gosia
Ćwicz ile masz sił! Ja przy intensywnym treningu i tej diecie uniknęłam obwisłej skóry i szybciej mi nogi wyszczuplały. Ale bez żadnego gnicia na kanapie: cały czas praca, spacery, rower, biegi, siłowe, a nawet malowanie domu.
4 lata temu
Paulina
Ludzie pomóżcie nie można na prawdę niczego zmienić? Nie lubię befsztyku.... coś innego???
4 lata temu
Odpowiedz
Musisz mieć włączone javascript, aby wyświetlać komentarze.
Ola
Ja mielę mięso wołowe i spożywam w postaci hamburgera ( oczywiście bez bułki). Smakuje o wiele lepiej.
1 rok temu
Iwona
Jestem na tej diecie po 3 raz. Dzisiaj 4 dzień. Zawsze chudłam ok. 4-5 kg i to mi wystarczało. Jest to dieta ostatniego ratunku moim zdaniem...kiedy potrzebujesz kopa do działania. Nie powinny jej stosować osoby szczupłe. Każdy czuje się na niej inaczej ....jedni mdleją innym dodaje powera. Jedno co chcę powiedzieć, że dużo się czyta, że nie ma żadnych modyfikacji !!!! nie ma zmiłuj!!! a na 3 różnych stronach plan żywienia się różni od siebie więc coś jest chyba nie tak. Dieta działa, nie przeczę u tych którzy mają grzankę dwa razy w tygodniu i u tych którzy mają ją tylko raz w jadłospisie.
4 lata temu
Odpowiedz
Musisz mieć włączone javascript, aby wyświetlać komentarze.
Agata
Jakieś 9 lat temu stosowałam bardzo restrykcyjne przestrzegając jej. Schudłam 14 kg i pracowałam 18-2 i były to idealne godziny pracy nie odczułam skut ko w ubocznych poza mega efektem jojo po kilku tygodniach tym razem chce zrobić tą dietę bardziej rozważnie. Zaczynam od wtorku.
4 lata temu
Odpowiedz
Musisz mieć włączone javascript, aby wyświetlać komentarze.
Maciej
Efektywna dieta. Jestem już po 3 takich sesjach w odstępach mniej niż dwuletnich. Każdy z tych przypadków - pomimo realizacji nie w pełni sztywnego planu - to efekt 8, 4 i 7 kg. Uważam, że realizacja 100% restrykcyjnego planu jest niemożliwa lub nawet niebezpieczna dla organizmu. (Nigdy nie brałem urlopu, ale normalnie pracowałem - i tu uwaga: dieta w pracy bardziej mi pomagała niż przeszkadzała, choć wysiłek ogromny.)

Warto szczególną uwagę przyłożyć nie do samej diety i jej restrykcyjnego charakteru, ale do tego, co dzieje się po niej. Chodzi zwłaszcza o ten dalszy plan, aby nie trzeba było ciągle do diety kopenhaskiej wracać. Bo szkoda tego wysiłku.

Dlatego zachęcam do rozważenia przede wszystkim zmiany nawyków żywieniowych, a nawet do wizyty u dietetyka. Bo to też jest jednak jakaś wiedza, z którą my - osoby mające ciągły problem z utrzymaniem dobrej wagi w dorosłym życiu - ewidentnie zaniedbujemy.
4 lata temu
Odpowiedz
Musisz mieć włączone javascript, aby wyświetlać komentarze.
Ewa
Co znaczy nie w pełni sztywny plan w twoim przypadku? Czy nie stosowałes się do godzin czy też dodawałes może jakieś dodatki?
4 lata temu
Pages: 1 All
Musisz mieć włączone javascript, aby wyświetlać komentarze.