fbpx
NOWOŚĆ!Prosta dieta bananowa... Zobacz więcej
Diety odchudzające

Dieta bananowa

2 min czytania
bananek

Główną zaletą tej diety jest przede wszystkim prostota. Jadłospis nie jest zatem skomplikowany i nie wymaga zakupu specjalnych produktów, czy długiego i starannego przygotowywania posiłków. Osoby będące na diecie bananowej podkreślają również jej skuteczność.

Dieta bananowa została opracowana przez Hitoshi i Sumiko Watanabe, a więc małżeństwo z Tokio. Szybko zyskała niesamowitą popularność, nie tylko w Japonii, lecz także na całym świecie. Przywędrowała również do Europy i jest obecnie stosowana przez szerokie grono jej zwolenników. Istnieje kilka wersji, które można stosować w tym programie odchudzającym. Każda z nich przynosi dużą skuteczność w zrzucaniu zbędnych kilogramów, ale to nie wszystko. Banany stanowią cenne źródło witamin oraz minerałów, są smaczne i zdrowe. Są to owoce dość kaloryczne, a dzięki temu zaspokojają głód, nie czyniąc z diety prawdziwej głodówki, co jest typowe dla wielu kuracji odchudzających. Banany mają ponadto istotny wpływ na wzmacnianie układu nerwowego oraz wspomaganie odnowy komórek.

Bananowa dieta trzydniowa

Ten wariant diety zakłada spożywanie przez trzy dni bananów oraz wypijanie 3 szklanek mleka oraz dwóch litrów wody niegazowanej dziennie. Twórcy diety zapewniają, że wariant trzydniowy pozwala zrzucić nawet trzy kilogramy.

Siedmiodniowa dieta bananowa

Dieta trwa tydzień i polega na jedzeniu trzy razy w ciągu dnia posiłku przyrządzonego z bananów oraz płatków owsianych. 3 płaskie łyżki płatków owsianych należy wymieszać z połową banana, szklanką maślanki lub jogurtu naturalnego oraz jedną łyżeczką miodu. Każdego dnia należy wypijać ponadto około 1,5 litra wody niegazowanej. Pomiędzy posiłkami można zjeść jedno jabłko. Ta wersja diety pozwala zrzucić nawet siedem kilogramów w ciągu tygodnia.

Miesięczna dieta bananowa

Trzeci wariant diety zakłada jej stosowanie przez okres jednego miesiąca. Główną zasadą tego wariantu jest spożywanie śniadania, na które składa się jeden duży banan oraz szklanka wody niegazowanej w temperaturze pokojowej. I jest to w zasadzie jedyna zasada, gdyż pozostałe posiłki, spożywane w ciągu dnia, są już komponowane wedle własnego uznania. Istnieją jednak pewne „zakazane” produkty. W trakcie tej diety nie wolno spożywać słodyczy ani alkoholu, należy ponadto ograniczyć nabiał. Należy pamiętać także o tym, aby ostatni posiłek był spożywany przed godziną 20.00. Ta wersja diety bananowej pozwala na zrzucenie maksymalnie siedmiu kilogramów w ciągu miesiąca.

O czym należy pamiętać stosując dietę bananową?

Dieta bananowa jest dość kontrowersyjną kuracją odchudzającą. Wersja trzydniowa oraz siedmiodniowa opiera się na małej ilości spożywanych produktów. Nie zapewnia zatem dostarczenia organizmowi wszystkich, niezbędnych składników, a co za tym idzie – jego prawidłowego funkcjonowania. Diety tej nie należy stosować zbyt długo. Po zakończeniu diety należy stopniowo wprowadzać poszczególne produkty, aby zapobiec efektowi jo-jo. Jeżeli zależy nam na dalszym utrzymaniu szczupłej sylwetki, warto pomyśleć o wdrożeniu zdrowego stylu życia, a przede wszystkim o podjęciu aktywności fizycznej.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Być może zainteresuje Cię też...
Diety odchudzające

5 diet, na które musisz uważać

4 min czytania
Chwytamy się różnych sposobów celem zrzucenia zbędnych kilogramów. Niemalże w każdym przypadku pierwszym i podstawowym krokiem jest przede wszystkim przejście na dietę….
Diety odchudzające

Dieta śródziemnomorska

2 min czytania
Przeprowadzane od lat badania nad wpływem prowadzonego stylu życia na zdrowie człowieka, już wielokrotnie potwierdziły ogromną rolę diety. To, co spożywamy na…
Diety odchudzające

Dieta lekkostrawna

2 min czytania
Najważniejsze założenia diety lekkostrawnej Głównym celem diety lekkostrawnej jest przede wszystkim dostarczenie wszystkich niezbędnych składników pokarmowych do organizmu, przy ograniczeniu produktów oraz…