fbpx
NOWOŚĆ!Prosta dieta bananowa... Zobacz więcej
Diety zdrowotne

Dieta grup krwi

2 min czytania
grupy krwi

Istnieje wiele diet pozwalających nam szybko i skutecznie zrzucić zbędne kilogramy, jednakże niewielka ich część okazuje się przystosowana do indywidualnych potrzeb naszego organizmu. Zdecydowana większość programów żywieniowych oparta jest na ogólnych zaleceniach. Osoby, które poszukują zatem diety dopasowanej do indywidualnych potrzeb organizmu, powinny zastosować dietę zgodną z grupą krwi. Została ona opracowana przez dwóch lekarzy, ojca i syna: Jamesa i Petera D’Adamo. Krew stanowi jeden z najbardziej istotnych czynników, wpływających na ogólne samopoczucie człowieka oraz zapotrzebowanie na konkretne produkty żywieniowe. Warto zatem wybrać dietę, które jest dopasowana do naszej grupy krwi, celem dostarczania organizmowi najbardziej niezbędnych dla niego produktów.

Zasady diety zgodnej z grupą krwi

James oraz Peter D’Adamo określili pewne produkty wskazane, zakazane oraz neutralne dla osób posiadających grupę krwi 0, A, AB oraz B. Stosowanie diety polega zatem na spożywaniu produktów zalecanych oraz obojętnych. Należy przy tym unikać produktów zakazanych. Program żywieniowy będzie tym bardziej skuteczny, im bardziej poważnie do niego podejdziemy i będziemy trzymać się wszystkich zasad. Dieta zgodna z grupą krwi to nie tylko doskonały sposób na zrzucenie zbędnych kilogramów, lecz także podstawowy krok do prowadzenia zdrowego trybu życia. Utrata wagi jest możliwa dzięki temu, że w nowym programie żywieniowym ograniczamy, bądź też całkowicie wykluczmy produkty, które nasz organizm źle trawi i które powodują odkładanie się tłuszczu. Dieta zgodna z grupą krwi jest odpowiednio zbilansowanym programem żywieniowym i zawiera wszelkie, niezbędne składniki odżywcze. Wszystko to przekłada się na stopniowe, lecz trwałe zrzucanie kilogramów.

Zalety diety grup krwi

Zrzucenie zbędnych kilogramów i utrzymanie upragnionej wagi to podstawowe zalety diety zgodnej z grupą krwi. Stosowanie tej diety przynosi jednak znacznie większe korzyści, z czego zdecydowana większość z nas nie zdaje sobie nawet sprawy. Dieta zgodna z grupą krwi może stanowić bowiem bardzo dobre połączenie metody naszego codziennego odżywiania ze stylem życia, który okazuje się inny dla każdej z czterech podstawowych grup krwi. Dodatkową zaletą tej diety jest fakt, iż uwzględnia ona skłonność do poszczególnych chorób i pomaga żyć zdrowo przez następne, długie lata. Dostosowując się do wszystkich wytycznych oraz rad żywieniowych dla danej grupy krwi, możemy z łatwością tracić zbędne kilogramy poprzez eliminowanie z naszego codziennego jadłospisu produktów źle trawionych i toksycznych. Skutkuje to tym, że nie musimy już za każdym razem myśleć o ilości kalorii spożywanych przez nas wraz z danym posiłkiem, jak i o każdorazowym odmierzaniu wielkości porcji. Zrzucanie zbędnych kilogramów jest wolne i stopniowe, a dzięki temu – zdrowe i bezpieczne. Dieta zgodna z grupą krwi to także bardzo dobre zabezpieczenie przed różnego rodzaju dolegliwościami, do których należy przede wszystkim zaliczyć zbyt wolną przemianę materii, zaburzenia równowagi hormonalnej, czy zaburzenia pracy układu trawiennego. Stosowanie tego rodzaju programu żywieniowego pozwala ponadto na uniknięcie często występujących wirusów oraz wszelkich infekcji. Jedną z najważniejszych zalet tej diety jest zwalczanie poważnych chorób, które stanowią duże zagrożenie dla naszego życia. Chodzi tu przede wszystkim o niewydolność wątroby, choroby serca, cukrzycę, czy nawet raka. Inną, równie docenianą zaletą diety zgodnej z grupą krwi jest fakt, że pomaga ona zwalczyć procesy starzenia się. Osoby przechodzące na dietę zgodną ze swoją grupą krwi bardzo szybko zauważają pozytywne zmiany w swoim organizmie. Jest to przede wszystkim poprawa samopoczucia, wzrost energii, spadek wagi, czy zmniejszenie dolegliwości związanych z nieprawidłowym funkcjonowaniem układu pokarmowego i trawiennego.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Być może zainteresuje Cię też...
Diety zdrowotne

Zdrowy, smaczny i zbilansowany posiłek każdego dnia w pracy

2 min czytania
Utrzymywanie diety dla wielu osób jest bardzo trudnym procesem zarówno pod względem fizycznym, jak i psychicznych. Nauka zupełnie nowych nawyków żywieniowych i…
Diety zdrowotne

Dieta eliminacyjna

2 min czytania
Dieta eliminacyjna polega na wyeliminowaniu z codziennego jadłospisu produktów, które negatywnie wpływają na nasz organizm. Z reguły dotyczy to produktów wywołujących alergie….