fbpx
NOWOŚĆ!Prosta dieta bananowa... Zobacz więcej
Dieta kopenhaska

Dieta kopenhaska – jak zacząć?

2 min czytania

Dieta kopenhaska, znana ze swej restrykcyjności oraz konieczności wielu wyrzeczeń i stosowania wszystkich zaleceń, bez jednego choćby odstępstwa, stanowi prawdziwe wyzwanie dla każdego, kto zdecyduje się na nią przejść. Mimo, iż dieta ta trwa zaledwie trzynaście dni, nie da się zaprzeczyć, że jest bardzo wyczerpująca dla każdego organizmu. Jak należy się przygotować do diety kopenhaskiej? Na co należy zwrócić szczególną uwagę?

Zanim przejdziesz na dietę kopenhaską…

Zanim zdecydujemy się przejść na dietę kopenhaską, musimy zadać sobie jedno, niezwykle ważne pytanie: w jak wielkim stopniu potrzebna jest nam tak rygorystyczna i restrykcyjna dieta? Jeżeli mamy sporą nadwagę i chcemy zrzucić kilka kilogramów, zarówno dla zdrowia, lepszego samopoczucia i bardziej atrakcyjnego wyglądu, dieta kopenhaska okaże się dobrym rozwiązaniem. Jeżeli jednak nasza waga jest w normie, a mimo tego nie podobamy się sobie i chcemy schudnąć, warto zastanowić się nad tym, czy jest to racjonalny pomysł na zrzucenie wagi. Przed rozpoczęciem diety warto sprawdzić najpierw wynik BMI. Można udać się również do dietetyka, który będzie w stanie stwierdzić, czy tego rodzaju dieta jest odpowiednia dla naszego organizmu.

Jeżeli decydujemy się na rozpoczęcie diety kopenhaskiej, musimy się do tego bardzo dobrze przygotować, zarówno pod względem fizycznym, jak i psychicznym. Na samym początku należy dokładnie zapoznać się z jadłospisem diety i wszystkimi szczegółowymi zasadami oraz wytycznymi. Niezwykle ważne jest, aby zaplanować dietę kopenhaską na najbardziej dogodny dla nas moment. Dieta trwa trzynaście dni – przez ten okres czasu musimy mieć dostęp do wszystkich produktów zawartych w jadłospisie. Ponadto, dieta kopenhaska zabrania na przykład spożywania alkoholu. Ślub w rodzinie, impreza u znajomych, czy inna ważna i huczna uroczystość nie będzie zatem najlepszym czasem na odchudzanie – chyba, że mamy bardzo silną wolę. Warto jeszcze pamiętać o tym, że podczas diety kopenhaskiej możemy czuć się osłabieni i rozdrażnieni – to kolejny powód do tego, aby wybrać czas możliwie najbardziej spokojny dla tego rodzaju kuracji odchudzającej.

Przed rozpoczęciem diety kopenhaskiej warto wydrukować sobie cały jej plan i powiesić na przykład na lodówce. Dla lepszej motywacji i zadowolenia z osiąganych wyników, można zaznaczać krzyżykiem każdy miniony dzień na diecie. Pozwoli to również na utrzymanie kontroli nad codziennym jadłospisem. Warto wcześniej wybrać się na zakupy i zaopatrzyć się we wszystkie, niezbędne produkty. Chodzenie po sklepach w trakcie diety, kiedy czuje się znacznie większy głód i ochotę na różne, kuszące smakołyki, może się niestety bardzo źle skończyć. Warto także zaopatrzyć się wcześniej w różnego rodzaju preparaty witaminowe i suplementy diety, które pozwolą na uzupełnienie niedoborów składników mineralnych i witamin w tak niskokalorycznym menu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Być może zainteresuje Cię też...
Dieta kopenhaska

Dla kogo dieta kopenhaska nie jest stworzona?

3 min czytania
O diecie kopenhaskiej znowu jest głośno, a choć w wirtualnej sieci dominują głosy krytyczne i zastrzeżenia wysuwane przez jej przeciwników, nie da…
Dieta kopenhaska

Najważniejsze cele diety kopenhaskiej

3 min czytania
O diecie kopenhaskiej, znanej też jako dieta trzynastodniowa, powiedziano już wiele, a mimo to nie mamy wcale do czynienia z rozwiązaniem, w…
Dieta kopenhaska

Jak jeść podczas diety kopenhaskiej?

3 min czytania
Pytani o to, czy znamy założenia diety kopenhaskiej, zazwyczaj z dumą kiwamy głową. Gdy jednak zadaje się nam bardziej szczegółowe pytania dotyczące…