fbpx
NOWOŚĆ!Prosta dieta bananowa... Zobacz więcej
Suplementy diety

Inne metody odchudzania: Jagody acai

2 min czytania
gazeta acai

Jagody acai są owocami palmy brazylijskiej – tropikalnej rośliny, rosnącej w lasach Ameryki Południowej. W przeciwieństwie do owoców borówki amerykańskiej czy polskiej, jagody acai nie są owocami poziomu runa leśnego, rosną one bowiem na szczytach palm, których wysokość dochodzi czasem nawet do 20 metrów! Swoją ogromną popularność, mającą swoje początki w pierwszych latach XXI wieku, jagody acai zawdzięczają niesamowitej ilości witamin i składników mineralnych, dzięki którym są chętnie wykorzystywane w kosmetologii oraz medycynie.

Acai jako bomba zdrowotna

W owocach acai znajduje się ogromna ilość przeróżnych mikroskładników, niezbędnych dla prawidłowego funkcjonowania ludzkiego organizmu. Do najważniejszych zaliczyć można:

  • witamy: C, A, E, witaminy z grupy B;
  • nienasycone kwasy tłuszczowe omega-3 i omega-6;
  • składniki mineralne, takie jak wapń, fosfor, cynk, miedź, potas, żelazo, białko;
  • aminokwasy, m. in. leucynę, alaninę i argininę;
  • fitosterole, głównie beta-sitosterol.

W czym mogą pomóc ekstrakty z acai?

Jagody acai nie są dostępne na polskim rynku w postaci owoców. Zazwyczaj spotyka się je w suplementach diety, mających postać tabletek bądź kapsułek. Możliwy jest także zakup soku z jagód acai, proszku herbacianego czy sproszkowanej mączki z suszonych jagód, która można podawać do przeróżnych posiłków, takich jak desery czy jogurty. Pomimo tego, że jagody są przetworzone, nie tracą one swoich walorów zdrowotnych i smakowych!

Działanie jagód acai można podzielić na trzy sfery. Pierwsza to kosmetologia, w której jagody acai są wykorzystywane jako doskonały środek, pozwalający na poprawę kondycji skóry i zapobieżenie występowaniu zmarszczek. Owoce acai znajdują także zastosowanie w medycynie, bowiem ich ekstrakty pozwalającą uporać się z takimi schorzeniami, jak nadciśnienie, osteoporoza, kłopoty ze wzrokiem czy sercem. Spowalniają one także procesy starzenia, wzmagają witalność i podnoszą odporność.

Owoce acai są także uznanym środkiem wspomagającym odchudzanie. Jagody acai często występują jako jeden ze składników w popularnych i skutecznych suplementach diety. Jagody acai znane są bowiem ze swoich właściwości oczyszczających organizm, regulujących jego metabolizm, przyspieszających trawienie i spalanie tkanki tłuszczowej oraz hamujących łaknienie. Wszystkie te właściwości sprawiają, że jagody acai są naturalnym produktem, dzięki któremu można wspomóc procesy odchudzania. Szczególnie warty uwzględnienia jest fakt, że dzięki nim możliwe jest nie tylko szybsze spalenie tłuszczu, ale również zamiana tkanki tłuszczowej na mięśnie. Jagody acai podnoszą także wytrzymałość organizmu na wysiłek fizyczny, co pozwala na skuteczniejsze i efektywniejsze ćwiczenia fizyczne bez których, jak wiadomo, ciężko o trwały efekt jakichkolwiek zabiegów odchudzających.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *