fbpx
NOWOŚĆ!Prosta dieta bananowa... Zobacz więcej
Dieta kopenhaska

Jak przetrwać dietę kopenhaską?

3 min czytania

Dieta kopenhaska, tak jak i każda inna, ma nie tylko swoje zalety, ale również wady. Jest monotonna i niezwykle wyczerpująca dla organizmu, a jeżeli nie będziemy postępować w sposób odpowiedzialny, jej stosowanie może zakończyć się wyjątkowo niepożądanym efektem jo-jo. Jest to jednak również dieta wyjątkowo skuteczna, oczyszczająca organizm, przyspieszająca przemianę materii, a do tego pozwalająca na szybki spadek wagi. Jeżeli zatem podejmujemy decyzję o tym, aby do niej przystąpić, powinniśmy zastanowić się również nad tym, co zrobić, aby móc zrealizować typowe dla niej założenia. Przy żadnej diecie nie powinniśmy zakładać, że poddamy się w trakcie jej trwania, tu jednak nasza wytrwałość będzie wyjątkowo wysoko ceniona, wiadomo bowiem, że raz przerwanej diety nie można zbyt szybko wznowić bez szkody dla organizmu. Jak zatem przetrwać dietę i co robić, jeżeli nie chcemy, aby trzynaście dni przemieniło się w jeden z największych koszmarów naszego życia?

Nie od dziś wiadomo, że za sukces odchudzania w dużej mierze odpowiada nasza psychika. Jeżeli wierzymy w to, że uda nam się wytrwać, z pewnością łatwiej jest nam również walczyć z pokusami. Jeżeli zaś sami mamy wątpliwości, co do tego, czy wybrana przez nas dieta okaże się rzeczywiście skuteczna, musimy liczyć się z tym, że szybko znajdziemy argumenty wykorzystywane na poparcie tej tezy. Dieta kopenhaska jest niezwykle wyczerpująca, jeżeli więc zdecydowaliśmy się na realizację jej założeń, wyznaczmy sobie konkretne cele i starajmy się je realizować. W innym wypadku zdecydowanie lepszym rozwiązaniem okaże się odwołanie się do jednego z mniej radyklanych sposobów gubienia zbędnych kilogramów.

O skuteczności diety kopenhaskiej decyduje również to, w jaki sposób podchodzimy do samych trzynastu dni jej trwania. Jeżeli mają być to typowe dni, w czasie których chcemy normalnie pracować, spotykać się z przyjaciółmi i aktywnie uczestniczyć w życiu rodzinnym – najprawdopodobniej nie uda nam się zrealizować założeń diety i to bez względu na to, jak bardzo będziemy zdeterminowani i jak duża będzie nasza siła woli. Jeżeli jednak uświadomimy sobie odpowiednio wcześnie, że dieta jest wyjątkowo wyczerpująca, naraża nas na szybką utratę energii i może skutkować znaczącym pogorszeniem się naszego samopoczucia, a następnie dopasujemy swój plan dnia do typowych dla niej wymagań – możemy liczyć na ostateczny sukces. Najlepiej, abyśmy założenia diety realizowali w okresie, w czasie którego dysponujemy urlopem, jeżeli jednak nie jest to możliwe, w czasie trwania diety przekażmy część swoich obowiązków innym.

Pamiętajmy również, aby w czasie diety nie być pozostawionymi samym sobie. Wiele osób zmagających się z nadwagą popełnia poważny błąd unikając rozmowy na temat diety. Owszem, po kilku nieudanych kuracjach trudno mówić z dumą o kolejnych, warto jednak pamiętać, że to właśnie wsparcie najbliższych może okazać się wyjątkowo dobrą motywacją. Osoby, które przystępują do odchudzania muszą wiedzieć, że ich najbliżsi nie tylko wspierają ich wysiłek, ale również rozumieją, że w czasie walki z głodem można mieć niekiedy gorszy humor. Świadomi tego, jak wyczerpująca jest dieta kopenhaska z pewnością okażą większą tolerancję, a to z kolei pomoże nam uniknąć wyrzutów sumienia z powodu tego, że zarażamy otoczenie swoim kiepskim humorem.

Wszystkie wcześniejsze wskazówki dotyczyły przede wszystkim naszego stanu psychicznego. Już od jakiegoś czasu zwraca się jednak uwagę na to, że kluczem do sukcesu diety kopenhaskiej może okazać się również dobre przygotowanie do czekającego nas wysiłku. Dieta jest wyjątkowo wyczerpująca, jej uciążliwość może się jednak w istotny sposób zmniejszyć, jeżeli już na kilka dni przed jej inauguracją spróbujemy usunąć z naszego menu wysoko przetworzoną żywność, słodycze, alkohol i napoje gazowane. Z pewnością nie będzie to łatwe zadanie, może się jednak okazać, że będzie miało ono zbawienny wpływ na przebieg diety. Nasz organizm będzie miał czas na przystosowanie się do czekających nas zmian, a i my sami łatwiej będziemy radzić sobie z wymaganiami diety wiedząc, że zrobiliśmy wszystko, aby miała ona prawidłowy przebieg.

Dieta kopenhaska nie jest z pewnością ani łatwa, ani przyjemna. Jeżeli jednak podejdziemy profesjonalnie do stawianych nam przez nią wymogów, w istotny sposób zwiększymy swoje szanse na to, aby zakończyła się ona powodzeniem.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Być może zainteresuje Cię też...
Dieta kopenhaska

Dla kogo dieta kopenhaska nie jest stworzona?

3 min czytania
O diecie kopenhaskiej znowu jest głośno, a choć w wirtualnej sieci dominują głosy krytyczne i zastrzeżenia wysuwane przez jej przeciwników, nie da…
Dieta kopenhaska

Najważniejsze cele diety kopenhaskiej

3 min czytania
O diecie kopenhaskiej, znanej też jako dieta trzynastodniowa, powiedziano już wiele, a mimo to nie mamy wcale do czynienia z rozwiązaniem, w…
Dieta kopenhaska

Jak jeść podczas diety kopenhaskiej?

3 min czytania
Pytani o to, czy znamy założenia diety kopenhaskiej, zazwyczaj z dumą kiwamy głową. Gdy jednak zadaje się nam bardziej szczegółowe pytania dotyczące…