fbpx
NOWOŚĆ!Prosta dieta bananowa... Zobacz więcej
Dieta kopenhaska

Kto może realizować założenia diety kopenhaskiej?

2 min czytania
uśmiech

Najwięksi zwolennicy diety kopenhaskiej zazwyczaj powtarzają nam, że nie ma przeciwwskazań do jej stosowania, a co za tym idzie – każdy może przekonać się o tym, czy wspomniany sposób gubienia zbędnych kilogramów jest dla niego stworzony. Lekarze i dietetycy nie są jednak aż takimi optymistami, jeszcze zanim decydujemy się na odchudzanie powinniśmy więc pomyśleć o tym, czy to nie z ich zdaniem musimy liczyć się w większym stopniu. Ich opinia na temat diety kopenhaskiej jest przy tym jednoznaczna – specjaliści uważają bowiem, że jedynymi osobami, które powinny się zainteresować dietą trzynastodniową są te, które nie narzekają na poważniejsze problemy ze zdrowiem. Tak duża ostrożność może wydawać się nieuzasadniona, wystarczy jednak, że uświadomimy sobie to, jaki charakter ma wspomniana dieta, a przestaniemy się jej dziwić.

Dieta kopenhaska stanowi połączenie sposoby odżywiania się polegającego na eliminacji z posiłków węglowodanów i tłuszczy wraz z założeniem mówiącym o tym, że należy maksymalnie ograniczyć dzienną dawkę kalorii. Trudno w związku z tym oczekiwać, że stosowanie wspomnianej diety nie odbije się na naszej kondycji i samopoczuciu. Co ciekawe, przeszkodą nie jest wielkość nadwagi, która jest naszym największym problemem. Dieta kopenhaska jest bardzo rygorystyczna, jej atutem jest jednak także wyjątkowo duża skuteczność, warto więc zainteresować się nią nawet wówczas, gdy liczba zbędnych kilogramów wcale nie jest w naszym przypadku mała.

Mówiąc o czynnikach, które skłaniają do zainteresowania się wspomnianą dietą albo odstąpienia od analizy jej zalet nie można nie zauważyć zresztą i tego, że duże znaczenie ma również nasz wiek. Im jesteśmy starsi, tym większe jest ryzyko tego, że skutki uboczne diety kopenhaskiej będą poważniejsze niż ewentualne zyski, jakie niesie ona za sobą.

Ten sposób gubienia zbędnych kilogramów zalecany jest więc przede wszystkim osobom młodym oraz tym, które są w tak zwanym „średnim wieku”. Dieta kopenhaska w żadnym wypadku nie nadaje się przy tym dla nastolatków, nie wolno dopuszczać przy tym do jej stosowania nawet wówczas, gdy bardzo młoda osoba zapewnia, że będzie przestrzegała wszystkich jej zaleceń i dzieliła się swoimi wątpliwościami z kimś dorosłym, kto będzie czuwał nad jej bezpieczeństwem. Zmiany, jakich wspominany sposób odżywiania dokonuje w młodym organizmie są naprawdę znaczące, problemem może okazać się zaś to, że negatywny wpływ diety nie jest wcale widoczny natychmiast po jej zakończeniu. Ryzyko jest zatem na tyle duże, że sama dyskusja dotycząca stosowania diety kopenhaskiej przez bardzo młodych ludzi wydaje się pozbawiona sensu.

O tym, czy warto korzystać z założeń, na jakich opiera się dieta kopenhaska może przesądzać również charakter wykonywanej przez nas pracy. Mamy do czynienia ze sposobem żywienia, który nakłada na nas liczne ograniczenia i nie dostarcza takich ilości energii, które są niezbędne przy intensywnym życiu. Diety tej nie zaleca się sportowcom, zrezygnować z niej powinni jednak także pracownicy fizyczni. W czasie jej trwania osłabienie organizmu jest naprawdę znaczące i może mieć w związku z tym wyjątkowo niekorzystny wpływ na jakość wykonywanej przez nas pracy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Być może zainteresuje Cię też...
Dieta kopenhaska

Dla kogo dieta kopenhaska nie jest stworzona?

3 min czytania
O diecie kopenhaskiej znowu jest głośno, a choć w wirtualnej sieci dominują głosy krytyczne i zastrzeżenia wysuwane przez jej przeciwników, nie da…
Dieta kopenhaska

Najważniejsze cele diety kopenhaskiej

3 min czytania
O diecie kopenhaskiej, znanej też jako dieta trzynastodniowa, powiedziano już wiele, a mimo to nie mamy wcale do czynienia z rozwiązaniem, w…
Dieta kopenhaska

Jak jeść podczas diety kopenhaskiej?

3 min czytania
Pytani o to, czy znamy założenia diety kopenhaskiej, zazwyczaj z dumą kiwamy głową. Gdy jednak zadaje się nam bardziej szczegółowe pytania dotyczące…