fbpx
NOWOŚĆ!Prosta dieta bananowa... Zobacz więcej
Brak kategorii

Surowa czekolada – najważniejsze cechy

2 min czytania
czekolada

Jedzenie eko i bio aktualnie cieszy się bardzo dużym zainteresowaniem na rynku. Coraz więcej osób sięga po zdrowe i smaczne przekąski, które są pełne wartościowych składników. Rosnąca świadomość ekologiczna sprawia, że pragniemy dbać o ochronę środowiska, nawet podczas spożywania posiłków. Producenci żywności bio doskonale wiedzą, jak spełnić oczekiwania klienta. Na uznanie zasługuje surowa czekolada, która doskonale smakuje. Gdzie zakupimy taką przekąskę? Czym cechuje się ten produkt? Dlaczego warto go wybrać? O czym trzeba wiedzieć?

Surowa czekolada

Już od wielu lat czekolada jest uznawana za smakołyk, który sprzyja zdrowiu i poprawia nastrój. Te właściwości są niesłusznie przypisywane produktom, jakie znajdujemy w marketach. Na uwagę w tym wypadku zasługuje surowa czekolada, czyli wytwarzana w nieco innej technologii. Proces produkcji jest mniej skomplikowany i wymaga więcej cierpliwości oraz czasu. Jednakże taka czekolada smakuje doskonale i ma wszystkie cenne właściwości, jakie są uwielbiane przez smakoszy.

Czym jest surowa czekolada?

Najprościej rzecz ujmując, czekolada raw jest to produkt wytwarzany w klasycznej technologii. Ziarna są pozostawiane do powolnej fermentacji, a następny krok to suszenie. Nie ma mowy o prażeniu, jak ma to miejsce przy zwykłych technologiach. Ponadto, klienci nie znajdą tutaj żądnych dodatkowych substancji (cukry, tłuszcze, konserwanty i inne). Najważniejszym procesem jest mieszanie składników na zimno, czyli w temperaturze mniejszej niż 42 stopnie Celsjusza. Taka surowa czekolada ma doskonały skład i utrzymuje wiele składników prozdrowotnych i wartości odżywczych. Produkt z pewnością nam zasmakuje.

Co ciekawe, przygotowana na zimno czekolada jest dietetycznym produktem, gdyż nie zawiera cukru. Jest to nieocenione źródło cynku, chromu, magnezu i potasu. Te składniki znajdują się w wysokiej jakości ziarnach kakaowców ekwadorskich. Nie zapominajmy o tym, że czekolada surowa zawiera składniki wpływające na euforyczne stany. Może doskonale poprawić nasz nastrój. Przeciwutleniacze z kolei opóźniają rozwój rakowych komórek.

Gdzie zakupimy surową czekoladę? Najlepszym rozwiązaniem jest zapomnienie do zakupie w markecie. W tym wypadku surowa czekolada jest dostępna na wyciągnięcie ręki, w sklepie internetowym. Znajdziemy tutaj wiele ciekawych produktów, jakie będą wyjątkową przekąską dla całej rodziny. Czekolada surowa ma szerokie grono zwolenników. Nawet osoby na diecie mogą sięgnąć po ten produkt. Zakupy w sklepie online są łatwe i komfortowe.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Być może zainteresuje Cię też...
Brak kategorii

Czy słodycze bezglutenowe są zdrowe?

2 min czytania
Na sklepowych półkach można znaleźć coraz więcej produktów, które są przeznaczone dla osób na diecie eliminacyjnej bądź z alergiami. Mowa tutaj przede…