fbpx
NOWOŚĆ!Prosta dieta bananowa... Zobacz więcej
Brak kategorii

Czy słodycze bezglutenowe są zdrowe?

2 min czytania
słodycze bezglutenowe

Na sklepowych półkach można znaleźć coraz więcej produktów, które są przeznaczone dla osób na diecie eliminacyjnej bądź z alergiami. Mowa tutaj przede wszystkim o produktach bez laktozy czy o żywności bezglutenowej (np. słodycze bezglutenowe). Z takiego asortymentu chętnie korzystają również osoby chcące zrzucić zbędne kilogramy, gdyż bardzo często są to znacznie zdrowsze i mniej kaloryczne produkty (jak na przykład słodycze), aniżeli ich klasyczne odpowiedniki.

Kiedy warto postawić na produkty bezglutenowe?

Słodycze bezglutenowe oraz inne produkty pozbawione glutenu są idealne dla osób ograniczających gluten, a także dla osób z celiaką (nietolerancją glutenu). Aby móc zakwalifikować dany produkt do bezglutenowego, producent musi spełnić szereg norm i wytycznych. Produkty bezglutenowe najczęściej oznaczane są symbolem przekreślonego kłosa zbóż, co świadczy, że w trakcie ich produkcji zostało zminimalizowane ryzyko ewentualnych zanieczyszczeń. Jest to bardzo ważne w kontekście osób mocno uczulonych na gluten, dla których kontakt z alergenem mógłby skutkować silną reakcją anafilaktyczną czy uczuleniową.

Dostępne na sklepowych półkach słodycze bezglutenowe bazują między innymi na różnego rodzaju mąkach (oczywiście tych pozbawionych glutenu) – jak na przykład na mące kukurydzianej, owsianej czy jaglanej. Produkty zawierają także bardzo często dodatki warzyw czy owoców, co przekłada się na niższe zużycie cukru oraz dodatek aromatycznych przypraw podkreślających walory smakowe.

Szeroki świat słodyczy bezglutenowych – dla każdego coś dobrego

Aktualnie świat słodyczy bez glutenu jest naprawdę bardzo szeroki – z łatwością można znaleźć chipsy, krakersy, paluszki słone, jak również różnego rodzaju ciastka czy batoniki. Bardzo często są one odpowiednikami znanych klasycznych słodkości, tyle że przygotowanych na bazie innych półproduktów. Niewątpliwie jest to bardzo dobra wiadomość dla wszystkich osób na diecie bezglutenowej, która bywa często wymagająca i mocno ograniczająca, na przykład w trakcie imprez, uroczystości czy wyjść z przyjaciółmi na miasto. Dzięki szerokiej gamie słodyczy bezglutenowych w sklepach internetowych np. https://biokoala.pl/5-slodycze-i-przekaski-bezglutenowe z powodzeniem można zajadać się ulubionymi słodyczami, bez względu na dietę czy alergię. Dużą nowością w świecie bezglutenowym jest także dostępność różnego rodzaju gotowych mieszanek mąk, które umożliwiają stworzenie domowych słodyczy bez zawartości glutenu.

Słodycze bezglutenowe dostępne są w różnych cenach, stąd też niewątpliwie ich coraz to większa popularność – nie tylko wśród osób na diecie, ale również wśród pasjonatów zdrowego żywienia.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Być może zainteresuje Cię też...
Brak kategorii

Surowa czekolada - najważniejsze cechy

2 min czytania
Jedzenie eko i bio aktualnie cieszy się bardzo dużym zainteresowaniem na rynku. Coraz więcej osób sięga po zdrowe i smaczne przekąski, które…