info

Dieta kopenhaska - w kręgu polemik

kontrowersje Jak już wspomnieliśmy, nie ma diety, która nie budziłaby żadnych kontrowersji posiadając wyłącznie grono zadeklarowanych zwolenników. Z całą pewnością jednak istnieją diety budzące większe i mniejsze polemiki, a dieta kopenhaska zwana niekiedy szwedzką lub trzynastodniową (w obiegu znajduje się również nieprawidłowa nazwa – dieta kopenhadzka) należy do tych, które nie raz doprowadzają swoich rozmówców do białej gorączki.

Tym, co wzbudza największe kontrowersje jest to, co decyduje o sile oryginalnego sposobu odżywiania się – rygorystyczność diety i wymóg jej konsekwentnego stosowania. Nie brakuje w związku z tym nie tylko osób przekonujących o tym, że dieta kopenhaska pozwoliła im uzyskać upragnioną wagę w szybki sposób i bez zbędnych trudności, wyraźnie słyszalny jest jednak także głos przeciwników tego typu diety. Ci ostatni uważają, że dieta zwana kopenhaską rzeczywiście jest skuteczna, korzystać z niej powinna jednak przede wszystkim te osoby walczące z otyłością, którym nie zależy na własnym zdrowiu. Obie grupy posiadają silne argumenty i żadna nie zamierza ustąpić pola przeciwnikowi, nie ulega zatem wątpliwości, że jeszcze zanim przystąpimy do realizacji trzynastodniowego programu przewidzianego przez twórców diety, powinniśmy zebrać na jej temat jak najwięcej informacji.

Nie sposób jednoznacznie odpowiedzieć na pytanie o to, czy mówimy o diecie, którą warto się zainteresować, czy też raczej o rozwiązaniu prawdziwie niebezpiecznym, możemy jednak dowiedzieć się, na co powinniśmy uważać w szczególny sposób i czego powinniśmy się wystrzegać realizując ten plan żywieniowy.

Pages: 1 All
Agnieszka
Czy mozna zmienic np.jablko na truskawki przy djecie kopenhaskiej orjentuje sie ktos
8 miesięcy temu
Odpowiedz
Musisz mieć włączone javascript, aby wyświetlać komentarze.
Tymon
Nie rozumiem dlaczego niby ma mi nie zalezec na wlasnym zdrowiu, wlasnie na nim mi zapezy dlatego chce schudnac, hmm
10 miesięcy temu
Odpowiedz
Musisz mieć włączone javascript, aby wyświetlać komentarze.
Pages: 1 All
Musisz mieć włączone javascript, aby wyświetlać komentarze.