info

Najlepsze źródła magnezu w diecie kopenhaskiej

magnez

Liczba diet, wymyślonych by pomóc osobom walczącym z nadmiernymi kilogramami, jest bardzo duża. Na czoło peletonu wysuwa się jednak trwająca 13 dni dieta kopenhaska, określana mianem restrykcyjnej, przede wszystkim ze względu na fakt, że w czasie jej trwania, nie można w żaden sposób modyfikować założonego jadłospisu. Opiera się ona głównie na codziennej, porannej kawie z dodatkiem cukru, jajach, szpinaku oraz mięsie wołowym. Z tego względu, warto zwrócić uwagę na kwestie dostarczania odpowiedniej ilości magnezu, zwłaszcza że kawa posiada właściwości wypłukujące ten pierwiastek z ludzkiego organizmu. Jakie są w takim razie najlepsze źródła magnezu w diecie kopenhaskiej?

Przede wszystkim - ryby. Generalnie powinno się je zjadać codziennie, jednak jadłospis diety przewiduje taki posiłek dwa razy w ciągu 13 dni. Najbogatszym źródłem magnezu jest halibut, niemniej jednak inne ryby, zalecane w diecie, również będą stanowiły świetne uzupełnienie jego braków w organizmie. Dodatkowo, warto podkreślić, że jadłospis diety kopenhaskiej w dużej mierze bazuje na gotowanym szpinaku, który również jest jednym z najbardziej bogatych źródeł magnezu. Dobrze jest go przygotowywać na parze, ponieważ wówczas nie traci swoich wartości odżywczych. Notabene, szpinak można zjadać w dowolnych ilościach, ponieważ ma bardzo niewielką zawartość kaloryczną. W diecie zalecane jest spożywanie również twarogu, koniecznie chudego. On także dostarcza organizmowi człowieka potężny zastrzyk magnezu.

Szacuje się, że dieta kopenhaska pokrywa 36% dziennego zapotrzebowania dorosłego człowieka na ten pierwiastek. Jeśli więc ktoś ma w planach jej zastosowanie, powinien zastanowić się nad przyjmowaniem suplementów diety. Obecnie magnez można nabyć w wygodnych tabletkach, gotowych do połknięcia lub tabletkach musujących. Jego zażywanie nie nastręczy więc jakichkolwiek kłopotów. Wybierając suplement trzeba wziąć pod uwagę jego przyswajalność. Niemniej jednak, spożywanie dużej ilości szpinaku, chudego sera oraz ryb powinno pozwolić organizmowi przetrwać 13 dni diety.

Pages: 1 All
Agnieszka
Witam zaczelam start od 82.5 po pieciu dniach 79.5 dwa dni byly ciezkie ale motywuje mnie spadek wagi pozdrawiam
1 rok temu
Odpowiedz
Musisz mieć włączone javascript, aby wyświetlać komentarze.
Pages: 1 All
Musisz mieć włączone javascript, aby wyświetlać komentarze.