info

Dobre rady dla będących na diecie kopenhaskiej

kobieta Dieta kopenhaska uważana jest za skuteczny sposób odchudzania, wiele osób podkreśla jednak, że jest to również dieta bardzo rygorystyczna, a tym samym niemożliwa do zrealizowania przez każdego z nas. Na szczęście jej zwolennicy opracowali przez lata szereg rad, które mogą pomóc w zrealizowaniu założeń diety szwedzkiej, a w dalszej kolejności również zminimalizować charakterystyczne dla niej skutki uboczne.

  • Zanim zaczniesz wcielać w życie założenia diety, weź urlop. – Rada ta okazuje się pomocna tak w przypadku kobiet, jak i mężczyzn walczących z nadmiarem kilogramów. Mówimy przecież o sposobie odżywiania się, który wyniszcza organizm, dobrze więc maksymalnie go oszczędzać. W czasie kolejnych dni diety mamy prawo czuć się bardzo osłabieni, a wiele osób przyznaje, że zdarzały im się nawet omdlenia. Nie jest to stan, w którym wykonywanie obowiązków zawodowych jest łatwe i przyjemne, nie da się przy tym zaprzeczyć i temu, że kiepskie samopoczucie i problemy z koncentracją utrudniają relacje z otoczeniem. Decyzja o urlopie wziętym w czasie realizowania założeń diety kopenhaskiej ma też ta zaletę, że pozwoli nam skutecznie walczyć z nawykiem podjadania między posiłkami. W wielu miejscach pracy jest to już tradycja, której naprawdę trudno jest się przeciwstawić, nie da się przy tym zaprzeczyć, że nieobecność w biurze zwolni nas z obowiązku testowania na każdym kroku naszej silnej woli
  • Uprzedź najbliższych, że jesteś na diecie. – Dieta kopenhaska jest bardzo wyczerpująca, a to, że przyjmujemy minimalne ilości kalorii może mieć negatywny wpływ nie tylko na nasz stan zdrowia, ale i na samopoczucie. W czasie trwania diety z pewnością będziemy w znaczący sposób osłabieni, musimy jednak liczyć się i z tym, że będziemy również znacznie bardziej drażliwi, niż miało to miejsce do tej pory. Kontakt z nami może okazać się w tym kontekście w znaczny sposób utrudniony, a to nie musi wcale wywoływać zrozumienia wśród naszego otoczenia.
  • Pij. – Dieta kopenhaska zdecydowanie zakazuje tak zwanego "podjadania", jej twórcy nie pozostawiają nas jednak całkowicie bezbronnymi wobec ataków głodu. Kiedy czujemy, że nie jesteśmy w stanie uporać się z nim, zawsze możemy sięgnąć po szklankę zielonej herbaty albo niegazowanej wody mineralnej. Ta sama praktyka powinna poprzedzać każdy nasz posiłek, przyjęcie płynów osłabi bowiem nasz apetyt i sprawi, że wstaniemy od stołu bardziej nasyceni.
  • Dokonuj zmian w planie diety, jeżeli tylko jest to możliwe. – Jedna z podstawowych zasad diety kopenhaskiej mówi o tym, aby maksymalnie ściśle przestrzegać jej harmonogramu. Nie oznacza to jednak, że nie wolno nam dokonywać jakichkolwiek zmian. Twórcy diety pozwalają nam na przykład zmieniać kolejność obiadu i kolacji pod warunkiem, że będziemy wierni jadłospisowi zalecanemu w danym dniu diety. Warto decydować się na taki krok nawet, jeżeli nie przyczyni się on w znaczący sposób do zerwania z monotonią diety. Z pewnością nam samym może on skutecznie poprawić humor, a to ma przecież niemałe znaczenie podczas obowiązywania diety.
  • Ciesz się jedzeniem. – Wprowadzenie takiej zasady w życie wówczas, gdy dzienna dawka kalorii nie przekracza ośmiuset nie wydaje się prostym zadaniem, z całą pewnością jednak nie jest to również zadanie niemożliwe do zrealizowania. Warto pamiętać przy tym o kilku zasadach, które świetnie sprawdzają się w czasie realizacji założeń każdej chyba diety. Najważniejsza z nich mówi o tym, aby do każdego posiłku przygotowywać się starannie. Dieta kopenhaska zakłada tak małe porcje pożywienia, że spożywanie posiłku "w biegu" byłoby prawdziwą zbrodnią, chwilę spędzoną przy stole powinniśmy w związku z tym jak najbardziej celebrować. Wskazane jest między innymi staranne udekorowanie stołu, takie rozłożenie kolacji na talerzu, aby optycznie zajmowała ona jak najwięcej miejsca, a przede wszystkim – wyjątkowo wolne jedzenie. Kęsy przeżuwane powoli są znacznie bardziej sycące niż te, które spożywamy w pośpiechu, nie warto zatem skracać czasu trwania posiłku, jeżeli nie jest to konieczne.
  • Dziel się swoimi przemyśleniami i uwagami. – Jeszcze kilkanaście lat temu osoba, która zaczynała się odchudzać zazwyczaj była pozostawiona samej sobie. Nawet, jeśli chciała porozmawiać z kimś o trudach diety i własnych wątpliwościach, zazwyczaj nie miała pojęcia, kto mógłby jej wysłuchać i udzielić dobrej rady. Dziś sytuacja zmienia się jednak radykalnie, możliwości, jakie stwarza Internet sprawiają zaś, że nie jesteśmy bezradni nawet wówczas, gdy dieta nie spełnia naszych oczekiwań albo generuje poważne trudności. W sieci licznie reprezentowane są fora, na których osoby stosujące dietę kopenhaską dzielą się swoimi doświadczeniami, nie brakuje w niej jednak również blogów stanowiących swego rodzaju kroniki dokumentujące przebieg diety. Korzystanie z możliwości Internetu upewnia nas w przeświadczeniu o tym, że przebieg wprowadzanej przez nas w życie diety jest jak najbardziej prawidłowy, sprawia przy tym, że czujemy się lepiej mając świadomość tego, że inne osoby wcielające w życie jej założenia również miewają lepsze i gorsze dni.

Pages: 1 2 All
aga
Mi dwa razy poszło dobrze. Teraz trzecie podejście. Dzisiaj 10 dzień.
1 rok temu
Odpowiedz
Musisz mieć włączone javascript, aby wyświetlać komentarze.
Gosia
Czy mogę pić więcej kaw niż jedną?
1 rok temu
Meggo
Ja startuje od jutra mam nadzieje ze dotrwam do konca. Mam juz za soba dukana poraz drugi.....tym razem kopenhaska mam do zrzucenia z 10 kg lekko.......do swiat mam nadzieję ze mi sie uda
1 rok temu
Odpowiedz
Musisz mieć włączone javascript, aby wyświetlać komentarze.
asia
i jak poszło?
1 rok temu
Gonia
Życzę wytrwałości.Ja zaczynam jutro.
1 rok temu
SYLWIA
witam od dziś startuje z dietą ktoś jeszcze zaczyna ? może by mi raźniej było..
2 lata temu
Odpowiedz
Musisz mieć włączone javascript, aby wyświetlać komentarze.
Weronika
Ja też dziś pierwszy dzień. Obym wytrwała...
1 rok temu
Sylwia
2-gi dzień diety
czuję się dużo lepiej niż wczoraj
1 rok temu
Pages: 1 2 All
Musisz mieć włączone javascript, aby wyświetlać komentarze.